loading...

مرجع موسیقی ایران

- روش اهدا کننده نوار یا کاشت موFUT کاشت مو FUTدر این روش موها کاشت موی طبیعی بهترین روش در ناحیه اهدا کننده حدود 2 تا 10 میلی متر جدا می شوند. موهای بالای ناحیه اهدا کننده معمولاً بلافاصله بعد از بر

موزیک آهنگ بازدید : 553 شنبه 14 فروردین 1400 نظرات (0)

- روش اهدا کننده نوار یا کاشت موFUT

کاشت مو FUT
در این روش موها کاشت موی طبیعی بهترین روش در ناحیه اهدا کننده حدود 2 تا 10 میلی متر جدا می شوند. موهای بالای ناحیه اهدا کننده معمولاً بلافاصله بعد از برداشت ناحیه را می پوشانند. برای ایجاد این پوشش توصیه می شود که طول موهای این ناحیه حداقل 1-1 میلی متر باشد.
پس از بیهوشی ناحیه اهدا کننده ، از تیغ جراحی مخصوص برای برداشتن "نوار" از پوست ناحیه اهدا کننده استفاده می شود. این ناحیه معمولاً با روش "LEDGE" بسته شدن تریکوفیتیک که توسط دکتر رز برای رشد مو در ناحیه زخم و کاهش دید منطقه برداشت طراحی شده است ، بسته می شود. در 90٪ یا بیشتر موارد ، خطوط زخم حدود 2 میلی متر یا کمتر است و خطوط فقط در صورت شانه زدن و بررسی دقیق موها قابل مشاهده هستند. سپس "نوار" جدا شده و زیر میکروسکوپ به واحدهای کوچک فولیکولی حاوی 1 تا 4 تار تقسیم می شود. برش های کوچکی به اندازه سر سوزن تزریق در ناحیه گیرنده ایجاد می شود و ایمپلنت ها در این سوراخ های کوچک قرار می گیرند. داروهای ضد افسردگی در شب اول توصیه می شود.
2- استخراج واحد فولیکولی / روش جدا سازی فولیکولی / روش ARTAS (روش FUE (استخراج واحد فولیکولی) یا کاشت مو FIT (روش جداسازی فولیکول)):


کاشت مو FIT
در کاشت مو FIT برخلاف کاشت مو با روبان یا FUT ، باید تمام پشت سر کاملا تراشیده شود. کاشت مو با روش FIT روش متفاوتی برای جدا کردن واحدهای فولیکولی از ناحیه دهنده است. این روش با استفاده از یک سوزن کوچک (قطر 0.8-1 میلی متر) موسوم به "پانچ" ، واحدهای فولیکولی منفرد را به صورت غیر تهاجمی از ناحیه اهدا کننده خارج کرده و به جای زخم های خطی ، زخم های کوچک "مانند نقطه" ایجاد می کند. . مزیت روش کاشت مو FIT این است که می توان موهای ناحیه دهنده را بدون دیده شدن کوتاه کرد ، اما اگر سر کاملا تراشیده شود ، لکه های FIT قابل مشاهده است.

اخیراً ، دنیا از سیستم رباتیک مبتنی بر پزشکان ARTAS برای روش کاشت مو FIT استفاده می کند ، که فن آوری ترین روش در جهان است. با استفاده از روش ARTAS ، یک فناوری پیشرفته دیجیتالی با استفاده از هدف گیری لیزری ، کاشت رباتیک دقیق انجام می شود. موها را از گردن برداشته و در مناطق طاس قرار می دهد و موها به طور دائمی رشد می کنند و کاملا طبیعی به نظر می رسند
دکتر رز یکی از بنیانگذاران روش کاشت مو FIT است و از سال 2004 این کار را انجام داده است. هدف کلینیک ما استفاده از آخرین فن آوری (ARTAS) همراه با مهارتهای تخصصی یک جراح کاشت مو با تجربه FIT برای شما است. .

بهترین مرکز کاشت مو


از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد: ناحیه دهنده بدون زخم خطی خواهد بود ، در واقع ناحیه دهنده سریعتر از روش های سنتی بهبود می یابد و تقریباً هیچ دردی پس از جراحی وجود ندارد. سپس بیمار می تواند موهای خود را به طور کامل (اما نه به طور کامل) بدون هیچ گونه علائم جراحی کوتاه کند. علاوه بر این ، بیمارانی که تحت درمان Strip Donor یا پیوند موی FUT قرار گرفته اند و دیگر قادر به انجام این روش نیستند ، ممکن است از پیوند ARTAS یا FIT به پیوند فولیکول روی بیاورند.

مزایای فناوری ATRAS یا کاشت مو FIT برای بیماران چیست؟


1. دقت ، انسجام و دقت بیشتر در اپیلاسیون در ناحیه اهدا کننده.
2. با حداقل پرخاشگری.
3. بدون ایجاد زخم خطی
4- فولیکول های مو را می توان در مناطقی قرار داد که زخم های خطی به روش نواری ایجاد می شوند.
5. بهبودی سریع با درد کمتر.
بیماران اغلب در مورد تفاوت FUT و کاشت مو FIT س askال می کنند. در اینجا اطلاعاتی در مورد این دو روش آورده شده است. لطفا توجه داشته باشید که ما هر دو روش را ارائه می دهیم.

روش کاشت مو با استفاده از نوار یا FUT:

1. قادر به حذف بیشتر واحدهای فولیکولی (گرافت) در مدت زمان کوتاه است.
2. نیازی به تراشیدن کامل ناحیه اهدا کننده نیست
3. چندین جلسه را می توان با استفاده از همان اسکار برگزار کرد.
4. باعث زخم خطی می شود. هنگام بستن تاقچه ، دیدن زخم بسیار دشوار است ، اما اگر موها خیلی کوتاه شوند ، قابل مشاهده است.

روش FIT برای کاشت مو:

1. بدون علامت خطی
2. بیمار قادر خواهد بود موهای خود را بسیار کوتاه تر از حد مجاز با روش خطی کوتاه کند.
3. ناحیه اهدا کننده سر باید کاملا تراشیده شود.
4- در صورت نیاز به چندین جلسه ، ممکن است ناحیه اهدا کننده کوچک شود.
5- زخمهایی که "لکه های کوچک" باشند فقط در صورت تراشیده شدن مو کاملاً ظاهر می شوند.
پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)
PRP روشی است که در آن از خون خود بیمار در پیوند استفاده می شود. پلاسمای خون غلیظ حاوی مقادیر زیادی پلاکت است که حاوی فاکتورهای رشد و ترمیم است. این عوامل به ترمیم زخم کمک می کند و می تواند روی رشد فولیکول های پیوندی تأثیر بگذارد. مطالعات نشان می دهد که PRP باعث کاهش قرمزی و پوسته پوسته شدن در محل پیوند می شود بهترین روش کاشت مو و سرعت رشد فولیکول های پیوندی را بهبود می بخشد. ما PRP را برای همه روش ها ، به ویژه برای بیمارانی که پیوند قبلی انجام داده اند ، توصیه می کنیم.


EXPAREL می تواند در پایان روش کاشت مو FUT به ناحیه اهدا کننده تزریق شود تا ناراحتی پس از جراحی اهدا کننده نوار کاهش یابد.
EXPAREL یک مسکن موضعی است که حاوی بی حسی موضعی بوپیواکائین است. بی حس کننده های موضعی با گزگز بافت اطراف محل جراحی درد را تسکین می دهند.

EXPAREL برای آزاد سازی دارو به مرور زمان طراحی شده است و می تواند درد را تا 48 ساعت کنترل کند.
علاوه بر EXPAREL ، جراح شما ممکن است داروهای ضد درد دیگری نیز تجویز کند.

هر بیمار متفاوت است و بسته به نحوه پاسخ دادن به EXPAREL ، ممکن است در طول بهبودی به مسکن کمتری نیاز داشته باشد.

حقایقی درباره ریزش مو و طاسی:

ریزش مو در مردان:
بیشتر موارد طاسی در مردان به دلیل آلوپسی آندروژنتیک ارثی است که در مردان به طاسی و طاسی معروف است. طاسی الگوی مردانه از والدین به ارث می رسد و پس از بلوغ شروع به پیشرفت می کند. وجود هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT) در مردی که از نظر ژنتیکی مستعد است برای ظهور طاسی در مردان ضروری است. این هیچ درمانی ندارد. افسانه های زیادی در مورد طاسی و ریزش مو وجود دارد ، اما به احتمال زیاد علت ریزش مو مواردی مانند گردش خون ضعیف ، فولیکول هایی که گردش خوبی ندارند ، شستشوی مداوم موها ، استفاده از کلاه یا کلاه ایمنی و مواردی از این دست وجود ندارد. تغذیه مناسب همچنین می تواند بر کیفیت و نه مقدار مو تأثیر مثبت داشته باشد.

بهترین مرکز کاشت مو

کاشت مو
ریزش مو در زنان:
ریزش مو در زنان هنوز یک مشکل است ، اما به نظر می رسد اثرات هورمونی طاسی در زنان با طاسی و طاسی در مردان متفاوت است. از جمله دلایلی که باعث ریزش و طاسی مو در زنان می شود و قابل درمان است:
بیماری تیروئید ، کمبود آهن ، تب ، جراحی یا بیهوشی عمومی ، رژیم های غذایی سخت ، زایمان و برخی فرآیند های بهبودی. همچنین ، ناهنجاری های پوستی خاص جمجمه می تواند باعث ریزش مو یا طاسی موقت یا دائمی شود ، مانند لوپوس ، ضایعه Planopilaris و Alopecia areata .
از آنجا که ریزش مو در زنان می تواند ناشی از بیماری های زمینه ای باشد ، بهتر است برای خانم هایی که ریزش مو ندارند علت ریزش مو مراجعه کنند و به متخصص پوست مراجعه کنند.

درمان ریزش مو
ماینوکسیدیل (Regin)
تأثیر ماینوکسیدیل در کاهش و حتی در برخی موارد قطع ریزش مو و همچنین ترمیم مو در پوست سر ثابت شده است. محلول ماینوکسیدیل 2٪ توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شده و اولین داروی پوست سر است که اثری در رشد موی انسان دارد. با این حال ، این محلول تأثیر کمی بر روی شانه طاس دارد (ناحیه ای که طاسی برای مردان بیشتر آزار دهنده است). برای موثر بودن ، ماینوکسیدیل باید روزانه استفاده شود و می توان آن را به صورت آنلاین یا از داروخانه تهیه کرد.

Rugin نام تجاری عمومی محلول ماینوکسیدیل است که می توان آن را به صورت محلول های 2٪ یا 5٪ خریداری کرد. به نظر می رسد که یک محلول 5٪ تقریباً 50٪ موثرتر از محلول 2٪ است. بیشترین تأثیر دارو در دوره های مصرف بین 5 ماه تا 2 سال مشاهده شد که اثر آن بعد از این دوره کاهش یافت. شواهد همچنین نشان می دهد که استفاده از راجین در شب تقریباً 80٪ موثرتر از استفاده از آن در روز است.
اگرچه مکانیزمی که ماینوکسیدیل باعث تحریک رشد مو می شود ناشناخته است ، اما احتمالاً با طولانی شدن چرخه رشد فولیکول مو کار می کند. در واقع ، اثر دارو افزایش کیفیت مو با افزایش قطر و طول مو است. بیشتر بیمارانی که رشد مو را تجربه می کنند ریش کوتاهی به نام هلو دارند. موها در مناطقی که طاس هستند رشد نمی کنند. اثر ماینوکسیدیل موقتی به نظر می رسد. با قطع دارو ، الگوی ریزش قبلی مو ادامه خواهد یافت و حتی اگر این دارو سالها استفاده شود ، با قطع دارو در طی 2 تا 3 ماه تمام اثرات آن از بین می رود. این محدودیت در سایر داروهایی که برای ریزش مو استفاده می شوند نیز وجود دارد.

با گذشت زمان ، مردان با استفاده از ماینوکسیدیل کچل می شوند ، هرچند خیلی سریعتر. مصرف همزمان ماینوکسیدیل و فیناستراید به شدت توصیه می شود زیرا به نظر می رسد اثرات هم افزایی بین این دو دارو وجود دارد. آنها به روش های مختلف با ریزش مو مقابله می کنند ، اما مکمل یکدیگر هستند.
از آنجا که اثرات ماینوکسیدیل موقتی است ، ممکن است مقدار مورد نیاز برای استفاده ماینوکسیدیل برای زندگی بیشتر از هزینه عمل کاشت مو باشد.

استفاده در زنان:

مطالعات مقدماتی در مورد ماینوکسیدیل فقط در مردان کچل انجام شده است ، اما به نظر می رسد ماینوکسیدیل در زنان مثرتر است. در حقیقت ، ماینوکسیدیل تنها داروی مورد تایید FDA برای ریزش مو در زنان است. همانطور که در مردان ذکر شد ، ماینوکسیدیل فقط برای ترمیم مو به طور متوسط ​​موثر است و به نظر نمی رسد در خانم های مسن و یائسه موثر باشد. اگرچه به زنان توصیه می شود محلول 2٪ استفاده کنند ، اما بسیاری از آنها از محلول 5٪ استفاده کرده و نتایج بهتری کسب کرده اند.

به نظر می رسد زنان کمی حساسیت بیشتری نسبت به داروها دارند و بیشتر در معرض ابتلا به درماتیت تماسی قرار دارند. همچنین واکنش موضعی در آنها بیشتر دیده می شود و استفاده از این دارو در برخی موارد باعث رشد مو شده است. رشد موهای صورت پس از قطع درمان به آرامی پیشرفت می کند. اگرچه به نظر می رسد تجویز موضعی ماینوکسیدیل بی ضرر باشد ، اما ایمنی طولانی مدت آن ثابت نشده است. ممکن است مشکلات بلند مدت بالقوه ای وجود داشته باشد که ما در حال حاضر از آنها اطلاع نداریم.

فیناستراید
هورمون دی هیدروتستوسترون در روند رشد فولیکول های مو تداخل می کند و همانطور که در شکل نشان داده شده است ، از گسترش ریزش مو ناشی از اثرات DHT جلوگیری می کند.
فیناستراید یک داروی خوراکی است که متابولیسم دی هیدروتستوسترون را مسدود می کند. بیش از 25 سال است که در انگلستان استفاده می شود و اثر اصلی آن در درمان طاسی مردانه ، ناراحتی پروستات و سایر بیماری ها از جمله دی هیدروتستوسترون است. تخمین زده می شود که روزانه حدود 1 میلیون مرد در ایالات متحده قرص فیناستراید مصرف می کنند. بیشتر افراد از فیناستراید برای کاهش سرعت ریزش یا افزایش حجم و تراکم موهای خود استفاده می کنند. به ندرت ، این قرص باعث رشد مو در مناطق طاس می شود ، اما نشان داده شده است که استفاده از آن باعث کاهش ریزش و کند شدن چرخه ریزش مو می شود.

این قرص به صورت 1 میلی گرم ، 5 میلی گرم در دسترس است و علامت تجاری آن Propecia است. فیناستراید عملکرد آنزیم آلفا 5 ردوکتاز نوع II (II 5-α ردوکتاز) را مهار می کند. این آنزیم نقش مهمی در طاسی الگوی مردانه دارد و مطالعات این موضوع را تأیید می کند. پس از دو سال مصرف دارو ، 83٪ از مردان گزارش می كنند كه حجم موهای آنها ثابت است یا حتی در بعضی موارد افزایش می یابد. با این حال ، در 17 درصد افراد ، ریزش مو حتی با دارو متوقف نشده است. نمی توان انتظار داشت که این دارو در مناطق طاس رشد کند و بیشترین تأثیر این دارو کاهش سرعت روند ریزش مو است.

منبع : https://royan.clinic/

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 54
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 9
 • بازدید امروز : 9
 • باردید دیروز : 10
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 9
 • بازدید ماه : 949
 • بازدید سال : 6,049
 • بازدید کلی : 64,203